Kniha návštěv

Datum: 11.03.2016

Vložil: Blažena Hlasová

Titulek: Pochvala

Na vaše stránky jsem se dostala, protože můj otec Josef Blažík se narodil r.1884 v Březině a tak se zajímám nejen o Březinu, ale i Křtiny. Zaujaly mě fotky z vápenek, protože vím, že v ní pracoval i můj strýc. Vzpomínám si také, jak mi otec vyprávěl, když chodil do školy, kolik žáků tam chodilo do třídy, a jak se sourozenci střídali v zimě podle bot, které byly k dispozici, kdo půjde do školy a kdo zůstane doma.
Považuji stránky za velmi přínosné a zajímavé.
Zdravím. B.Hlasová

Datum: 04.07.2016

Vložil: Martin Habáň

Titulek: Re: Pochvala

Dobrý den. Velice Vám děkuji za chválu a jsem rád, že Vás stránky zaujaly. Bohužel díky současné pozici starosty obce nezbývá čas na další výzkum. Snažím se, ale jde to opravdu pomalu, ale i tak připravuji několik zajímavých článků. Hezký den přeji. Martin Habáň

Datum: 10.02.2016

Vložil: Zemanová Mirka

Titulek: Pochvala za web Březiny a Proseče

Pocházím z Hostěnic, tento kraj dobře znám, dokonce mám v Březině vzdálené příbuzné, a za web Březiny a Proseče zasílám Velkou Gratulaci !!! Je to nejen zajímavým čtením a prohlídkou fotografií, ale i poučením a návodem.

Datum: 04.07.2016

Vložil: Martin Habáň

Titulek: Re: Pochvala za web Březiny a Proseče

Dobrý den paní Zemanová. Velice děkuji za váš příspěvek, vždy moc potěší, když se někomu moje práce líbí. Slibuji, že se budu snažit napsat další články k historii obce, jen by to chtělo trochu více času.

Datum: 16.10.2015

Vložil: Josef Přibislavský

Titulek: Chválím a smekám

Dobrý den, dovoluji se připijit k předchozím pochvalám - dobrá a pečlivá práce, což mohu hodnotit podle toho, že se sám zabývám historií svého rodu a příbuzných a tak vím co tato práce obnáší.
Na Vaše stránky jsem se dostal proto, že předkové mé babičky z otcovy strany pochází z Proseče. Můj praprapraděda Dominik Kotzman se narodil v Proseči č.20 Johannu Kotzmanovi a Agnes v r.1806, zemřel r.1868 (ševcovský mistr, Proseč č.24). Prozatím jsem našel jeho tři syny, Alberta (*1835), Dominika (*1837) a Matěje (*1840). Můj prapraděda Matěj byl učitelem v Račicích a nadučitelem v Pozořicích, jeho syn Evald Emil (*1879, Pozořice č.17) se odstěhoval do Brna a zde se mu narodila dcera Vilemína Valerie (*1900), moje babička.
V současné době jsem na počátku pátrání po mých příbuzných v Pozořicích, případně kam se odtud poděli, také pátrám kde se narodil, případně odkud pochází Johann Kotzman.
Kdyby jste náhodou prosím, někde při své práci, narazil na zmínku či informaci na někoho z této větve Kotzmanů (že zapálili v r.1901 Proseč již vím), tak bych Vám byl velmi vděčný, kdyby jste mě na ni upozornil.
Děkuji za informace na Vašich stránkách a přeji hodně úspěchů v dalším bádání
Zdraví Josef Přibislavský, Brnopribi@seznam.cz

Datum: 02.06.2014

Vložil: Marek

Titulek: Dříve okres

Dobrý den, stránky jsou velmi zajímavé, ovšem rád bych se dozvěděl něco o historii obce obecně. Na obecních stránkách informace o vývoji po roce 1950 chybí. Zaujalo mě originální přízvisko "dříve okres". Jestli jsem to pochopil správně, byla vaše obec byla přesunuta z okresu Blansko, zatímco okres Tišnov (ve stejné době?) byl k okresu Brno-venkov připojen.

Datum: 03.06.2014

Vložil: Martin Habáň

Titulek: Re: Dříve okres

Novodobější historii plánuje také zpracovat, bohužel není moc podkladů a sám mám docela málo času, neboť vše hledám a sepisuje sám. Ale pokusím se.

Co se týče změny spádovosti naší obce. V rámci reformy veřejné správy mělo být do konce srpna 2002 řečeno, pod kterou obec vyššího stupně chtějí obce spadat. V Březině bohužel proběhla anketa až v září (79% hlasovalo pro Blansko, 21% pro Brno, zúčastnilo se 323 z 491 oprávněných "voličů"), tudíž se tímto názorem už nikdo nezabýval. Při dotazování v roce 2000 se však více než 60% vyslovilo pro Brno, tudíž dle toho zastupitelstvo jednalo a obec nyní spadá pod Šlapanice, okres Brno-venkov. No a protože v tomto okrese již jedna Březina (u Tišnova) byla, tak si stále neseme označení "dříve okres Blansko".

Datum: 07.04.2014

Vložil: Lenka K.

Titulek: pochvala

Martine, výborná práce a velice vydařený a smysluplný projekt. Tolik zajímavých věcí co se člověk o Březině dozví. Věřím, že je za tím spousta úsilí a práce získat informace, ale jen tak dál je to perfektní ;)

Datum: 12.04.2014

Vložil: Martin Habáň

Titulek: Re: pochvala

Děkuji za pochvalu, je to moc příjemné, když si toto člověk přečte a zjistí, že to lidi v okolí zajímá. Připravuji další příspěvky, ale jen toho času kdyby bylo více a také více pamětníků, kteří by se otevřeli a své zážitky řekli světu :-)

Datum: 09.09.2013

Vložil: Drápalová

Titulek: Nádhera

JE to úžasné,jsem sice narozená v Březině,něco si pamatuji,ale moc jsem si hezky početla.Jen pokračujte dál,ráda by jsem pomohla,ale nevím jak,díky ještě jednou Lida

1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek