Kniha návštěv

Datum: 03.06.2014

Vložil: Martin Habáň

Titulek: Re: Dříve okres

Novodobější historii plánuje také zpracovat, bohužel není moc podkladů a sám mám docela málo času, neboť vše hledám a sepisuje sám. Ale pokusím se.

Co se týče změny spádovosti naší obce. V rámci reformy veřejné správy mělo být do konce srpna 2002 řečeno, pod kterou obec vyššího stupně chtějí obce spadat. V Březině bohužel proběhla anketa až v září (79% hlasovalo pro Blansko, 21% pro Brno, zúčastnilo se 323 z 491 oprávněných "voličů"), tudíž se tímto názorem už nikdo nezabýval. Při dotazování v roce 2000 se však více než 60% vyslovilo pro Brno, tudíž dle toho zastupitelstvo jednalo a obec nyní spadá pod Šlapanice, okres Brno-venkov. No a protože v tomto okrese již jedna Březina (u Tišnova) byla, tak si stále neseme označení "dříve okres Blansko".

Datum: 07.04.2014

Vložil: Lenka K.

Titulek: pochvala

Martine, výborná práce a velice vydařený a smysluplný projekt. Tolik zajímavých věcí co se člověk o Březině dozví. Věřím, že je za tím spousta úsilí a práce získat informace, ale jen tak dál je to perfektní ;)

Datum: 12.04.2014

Vložil: Martin Habáň

Titulek: Re: pochvala

Děkuji za pochvalu, je to moc příjemné, když si toto člověk přečte a zjistí, že to lidi v okolí zajímá. Připravuji další příspěvky, ale jen toho času kdyby bylo více a také více pamětníků, kteří by se otevřeli a své zážitky řekli světu :-)

Datum: 09.09.2013

Vložil: Drápalová

Titulek: Nádhera

JE to úžasné,jsem sice narozená v Březině,něco si pamatuji,ale moc jsem si hezky početla.Jen pokračujte dál,ráda by jsem pomohla,ale nevím jak,díky ještě jednou Lida

Datum: 22.10.2013

Vložil: Martin Habáň

Titulek: Re: Nádhera

Děkuji za pochvalu, jsem opravdu rád, že se stránky líbí. Pokud víte o něčem, o čem já třeba nevím, můžete mi napsat na email, rád se s vámi potkám! Nebo třeba pohledat nějaké fotky, které bychom mohli nasadit do našich galerií ... o naskenování se postarám už sám.

Datum: 22.04.2013

Vložil: Polášek F.

Titulek: Potěšení na mé straně.

Konečně mám v rodině ajťáka. Stránky jsou moc hezké. Zdraví strejda Franta.

Datum: 17.02.2013

Vložil: lukas

Titulek: stránky

fakt hezký ,o něco podobnýho se právě snažím, držím palce aby další práce na stránkách úspěšně pokračovala
https://ww2collection4.webnode.cz/

Datum: 19.02.2013

Vložil: Martin Habáň

Titulek: Re: stránky

Děkuji za pochvalu. Koukal jsem na Vaše stránky a taky moc zajímavé, hodně hezkých starých fotek. To je můj další úkol, posbírat co nejvíce obrazového materiálu, protože ten se postupně vyhazuje, pálí, atd. což je obrovská škoda.

Datum: 26.04.2012

Vložil: Tomáš Hloušek

Titulek: :)

Dobrý den, na tohle přesně jsem čekal na obecních stránkách dlouho, jsem rád, že se objevil projekt tohoto typu :)

Datum: 27.04.2012

Vložil: Martin Habáň

Titulek: Re: :)

Dobrý den. Prvně jsem uvažoval, že tyto věci dám na obecní web, ale poté jsem se rozhodl, že si vytvořím vlastní web, který budu moci věnovat jen této oblasti. Stále věřím, že se ozve někdo, kdo mi třeba bude chtít pomoci, protože bádání po březinsko-prosečské historii je opravdu hodně složité (chybí dokumenty, neexistuje dle všeho moc obrázkových podkladů, atd.). Ale slibuji, že se budu snažit hledat další zajímavosti.

<< 1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek