Datum: 16.10.2015

Vložil: Josef Přibislavský

Titulek: Chválím a smekám

Dobrý den, dovoluji se připijit k předchozím pochvalám - dobrá a pečlivá práce, což mohu hodnotit podle toho, že se sám zabývám historií svého rodu a příbuzných a tak vím co tato práce obnáší.
Na Vaše stránky jsem se dostal proto, že předkové mé babičky z otcovy strany pochází z Proseče. Můj praprapraděda Dominik Kotzman se narodil v Proseči č.20 Johannu Kotzmanovi a Agnes v r.1806, zemřel r.1868 (ševcovský mistr, Proseč č.24). Prozatím jsem našel jeho tři syny, Alberta (*1835), Dominika (*1837) a Matěje (*1840). Můj prapraděda Matěj byl učitelem v Račicích a nadučitelem v Pozořicích, jeho syn Evald Emil (*1879, Pozořice č.17) se odstěhoval do Brna a zde se mu narodila dcera Vilemína Valerie (*1900), moje babička.
V současné době jsem na počátku pátrání po mých příbuzných v Pozořicích, případně kam se odtud poděli, také pátrám kde se narodil, případně odkud pochází Johann Kotzman.
Kdyby jste náhodou prosím, někde při své práci, narazil na zmínku či informaci na někoho z této větve Kotzmanů (že zapálili v r.1901 Proseč již vím), tak bych Vám byl velmi vděčný, kdyby jste mě na ni upozornil.
Děkuji za informace na Vašich stránkách a přeji hodně úspěchů v dalším bádání
Zdraví Josef Přibislavský, Brnopribi@seznam.cz

Přidat nový příspěvek